LEMKEN - The AgroVision Company

Lżejszy KaratNowy lekki wózek transportowy do wersji zawieszanej

Agregat trzybelkowy Lemken Karat do intensywnej uprawy jest synonimem elastycznego systemu uprawy. Jest on przystosowany do płytkiej, średniej oraz głębokiej uprawy ścierniska dla – przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów inwestycyjnych i operacyjnych. Firma Lemken wprowadziła właśnie dla agregatu Karat lekki wózek transportowy, oferując rolnikom, których ciągniki nie mają wystarczającej mocy podnoszenia, niedrogie rozwiązanie dające większą wydajność z maszyny.

W jaki sposób przerobić narzędzie zawieszane na półzawieszane? Było to pytanie, jakie inżynierowie pracujący w firmie Lemken zadawali sobie po tym, gdy otrzymali zadanie opracowania lżejszej, bardziej ekonomicznej, półzawieszanej wersji agregatu Karat. Wielu klientów potrzebuje większych szerokości roboczych półzawieszanych narzędzi, ale niekoniecznie wykorzysta wszystkie inne ich funkcje. W wyniku tego powstał całkowicie nowy, lekki wózek transportowy.

Sekcja robocza jest identyczna jak zawieszane narzędzie składane, natomiast odległość pomiędzy rzędami zębów (70 cm) jest mniejsza niż w przypadku ciężkich, półzawieszanych agregatów (100 cm). Oś transportowa znajduje się za sekcją roboczą. W wyniku tego powstał lekki, niedrogi, półzawieszany agregat z podstawowymi funkcjami, posiadający główne zalety agregatu Karat do intensywnej uprawy. Nowy model charakteryzuje się układem szybkiej wymiany elementów roboczych i daje wybór siedmiu różnych zębów, co pozwala na adaptowanie go do bardzo różnych warunków i głębokości pracy w zakresie od 5 do 30 cm.

Agregat Karat z lekkim wózkiem transportowym (KTA) jest dostępny w szerokościach roboczych 4 i 5 metrów, co stanowi cenne uzupełnienie dla dotychczasowego asortymentu agregatów Karat (ciężkich, półzawieszanych narzędzi), który obecnie zawiera idealne rozwiązania dla wszelkich indywidualnych potrzeb klientów. Nowy model agregatu Karat jest już dostępny w ofercie, wyposażony w automatyczne zabezpieczenie przeciążeniowe lub z zabezpieczeniem na kołek ścinany.

        

© 2021 LEMKEN